در این قسمت آرایش تعدادی از تخم مرغ های قسمت اول را به شما کاربران عزیز آموزش می دهیم.


   در این قسمت آرایش تعدادی از تخم مرغ های قسمت اول را به شما کاربران عزیز آموزش می دهیم.


طرح اول :سروته تخم مرغ را با یک چاقوی مخصوص ( سرآن کج است ) سوراخ کنید. چاقوی خود را داخل سوراخ انتهایی کمی فشار دهید تا بزرگ تر شود. با یک دستمال این سوراخها را بپوشانید وکمی آن را تکان دهید به طوری که محتویات داخل آن به هم بخورد. سپس تخم مرغ را طوری نگه دارید که سوراخ کوچک تر بالا وسوراخ بزرگ تر پایین باشد.سوزن سرنگ را وارد سوراخ کوچک کرده وهوای آن را بصورت کامل وارد تخم مرغ کنید .با این کار محتویات داخل تخم مرغ از سوراخ بزرگ خارج خواهد شد (چنانچه لازم بود این کار را تکرار کنید.) لازم به ذکر است به جای سرنگ می توانید از تمییز کننده پیپ هم استفاده کنید. در انتها، تخم مرغ را با آب گرم خوب بشوئید و دوباره توسط سرنگ تمییز شده به همان روش قبلی آب آن را خارج کنید ودر جایی امن آن را بگذارید تا خشک شود.
تخم مرغ هایی جدید برای هفت سین نوروز - قسمت دوم - تصویر 1
اطرافتان را با چند دستمال پارچه ای بپوشانید.در یک شیشه دهانه گشاد یک قاشق چایخوری سرکه، 20قطره رنگ خوراکی ( رنگی که از لبو ، پیاز قرمز ویا نعنا گرفته باشید ) ویک فنجان آب گرم را با هم مخلوط کنید. سپس تخم مرغ ها را داخل این محلول فرو ببرید.چنانچه می خواهید رنگ تخم مرغ روشن باشد پس از 5 دقیقه ودر غیر این صورت پس از 10 دقیقه تخم مرغ ها را با ملاقه از داخل محلول در آورید وآن را درجایی مطمئن بگذارید تا خشک شود.لازم به ذکر است قبل از شروع دوره بعدی رنگ ها باید کاملا خشک شده باشند.

تخم مرغ هایی جدید برای هفت سین نوروز - قسمت دوم - تصویر 2

روی یک مقوا یا کاغذ رنگی یک کاربن قرارداده و روی کاربن یک کاغذ سفید بگذارید. سپس روی کاغذ سفید تصویر خرگوش، گل، پروانه و یا هر آنچه را می خواهید نقاشی کنید. قسمت نقاشی شده را توسط یک قیچی تیز کوچک از بقیه قسمتها جدا کنید برای طرحی که در نظر دارید چسب ها را به شکل نقطه ای به بدنه تخم مرغ بزنید، 20 دقیقه صبر کنید تا خشک شود، سپس کاغذ یا مقوای بریده شده را به همان نقاط بچسبانید.
 
تخم مرغ هایی جدید برای هفت سین نوروز - قسمت دوم - تصویر 3
با استفاده از یک سوزن بلند که ارتفاع آن کمی بیشتر از تخم مرغ است روبانی را به صورت دولا از داخل تخم مرغ رد کنید. و سر آن را از سمتی که از تخم مرغ بیرون آوردید گره بزنید.در سمت دیگر تخم مرغ نیز دو سرروبان را گره بزنید.
 
تخم مرغ هایی جدید برای هفت سین نوروز - قسمت دوم - تصویر 4
برای زیبایی بیشتر می توانید این تخم مرغ را از سر چند شاخه ویا هر چیز دیگری که سمبل فصل بهار باشد آویزان کنید.
 
طرح دوم : داخل تخم مرغ ها را مانند طرح اول خالی کنید . 
 
تخم مرغ هایی جدید برای هفت سین نوروز - قسمت دوم - تصویر 5

با یک قیچی تیز وکوچک گلها را به آرامی ازدستمال سفره جدا کنید وقسمت های سفید را دور بریزید. نیازی نیست گلها را خیلی با دقت دور بری کنید زیرا سفیدی اطراف گلها در سفیدی پوسته تخم مرغ گم خواهد شد.

قسمتهایی از تخم مرغ ویا پشت گلهای بریده شده را به آرامی چسب بزنید وگلها را به تخم مرغ بچسبانید وباز آن را در گوشه ای امن رها کنید تاخشک شود. ( بهتر است با یک برس کوچک چسب را روی سطوح متخب تخم مرغ ویا پشت گلها پخش کنید.) تمام سطح تخم مرغ را یک لایه خیلی نازک چسب بزنید وبگذارید خشک شود.
تخم مرغ هایی جدید برای هفت سین نوروز - قسمت دوم - تصویر 6
می توانید این تخم مرغ ها را داخل یک سبد قرار دهید و آن را با روبان تزئین کنید و در کنار آنها از یک عروسک ، مجسمه سفالی و یا شکلاتی به شکل خرگوش استفاده کنید.
 
 
تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ
 
 
مطالب پیشنهادی :
انواع تزیینات تخم مرغ مخصوص سفره هفت سین عید نوروز
چطور سبزه هفت سین را آماده کنیم؟
جعبه‌ای از جنس کاغذهای رنگی با روش اریگامی!
روش تهیه گوی ها و حباب های برفی در منزل!

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه