ما در اینجا به شما نشان داده ایم که چگونه می توانید اتاقهای خانه تان را با وسایل تزئینی بسیار کوچک که کار دستتان بوده و به راحتی می توانید آنها را درست کنید، زیبا ساخته و چیدمانی زیبا و جدید با خلاقیت های خودتان داشته باشید.


ما در اینجا به شما نشان داده ایم که چگونه می توانید اتاقهای خانه تان را با وسایل تزئینی بسیار کوچک که کار دستتان بوده و به راحتی می توانید آنها را درست کنید، زیبا ساخته و چیدمانی زیبا و جدید با خلاقیت های خودتان داشته باشید.

قفسه های کتاب 
بهتر است قفسه هایی کوچک را در دو طرف شومینه قرار داده و داخل آنها را با کتاب پر کنید.مهم این است که این قفسه ها باید کوچک و در نهایت دو طبقه باشد تا جای کمی را اشغال کند و وسیله ای است که بسیار هم مورد استفاده می باشد.

 
بالش چین دار 
مواد لازم :
نیم متر پارچه ی رنگی ساده
نیم متر پارچه ی گلدار
نخ و سوزن
الگوی بالش

1 - سه رنگ متفاوت پارچه را تهیه کرده و آنها را به صورت نوارهایی باریک در می آوریم و بهتر است اندازه عرض این نوارها با یکدیگر کمی متفاوت باشد تا هنگامی که روی هم می افتد زیباتر نشان داده شود.

2 - هر کدام از نوارهای درست شده را چین می دهیم و دقت داشته باشید که چین های به وجود آمده دقیقا یک اندازه باشد .

3 - نوارهای پارچه ای آماده شده را یکی یکی به صورت طبقه ای به هم می دوزیم و در واقع به مانند یک دامن پلیسه ای در می آوریم.

4 - در آخر بالش مورد نظر را آورده و این تکه پارچه ای درست شده را روی یک طرف آن می دوزیم و برای دوختن آن دقت کنید که دورتادور آن کاملا دوخته شود و با این کار روی بالش را زیبا کرده وآن را روی مبلمان قرار می دهیم.
دکوراسیونی ارزان قیمت و زیبا با وسایل قدیمی درست کنید - تصویر 1
 
طاقچه شومینه
از انواع پارچه های رنگی و طرح دار و در عین حال بسیار ساده و زیبا استفاده کرده و آنها را قاب کرده و روی شومینه قرار می دهیم.

نکته :
بهتر است از قاب های مشکی رنگ استفاده شود تا جلوه ی بیشتری پیدا کند.
دکوراسیونی ارزان قیمت و زیبا با وسایل قدیمی درست کنید - تصویر 2
 
دیوار تلویزیون
به جای آنکه تلویزیون را روی یک دیوار ساده نصب کنید بهتر است در ابتدا روی دیوار مورد نظر یک قاب سیاه رنگ و بزرگتر از اندازه ی تلویزیون نصب کنید و سپس داخل آن تلویزیون را قرار دهید تا نمای زیباتری پیدا کند. 
دکوراسیونی ارزان قیمت و زیبا با وسایل قدیمی درست کنید - تصویر 3
 
کاسه کاغذی
از انواع کاغذ روزنامه ها و مجله ها استفاده کرده و کاسه های کاغذی درست می کنیم.
1 - کاغذهایی که استفاده می شود بهتر است طرح های زیبایی داشته و در نهایت آنها را در قالب یک کاسه برش می زنیم.

2 - تمامی این ها را به کمک چسب به هم می چسبانیم و تا شکل یک کاسه در آید.

3 - بهتر است بعد از آن که فرم کاسه درآمد ،روی آن چند لایه ی دیگر از کاغذ بچسبانیم  تا به صورت مقوایی کاملا ضخیم در بیاید .

4 - در این مرحله روی کل سطح کاسه را با پلاستیک می پوشانیم و در واقع لایه ی رویی آن پلاستیکی می شود تا به هنگام خیس شدن از بین نرود.
 دکوراسیونی ارزان قیمت و زیبا با وسایل قدیمی درست کنید - تصویر 4

شومینه
شومینه ی خانه بهتر است با کاشی های مرمری درست شود .معمولا شومینه در اتاقی که بیشتر در آن جا می نشینید قرار دارد و بهتر است از موزاییک و کاشی های مرمری کاملا سفید رنگ برای درست کردن آن استفاده شود .

نکته :
بهتر است بر روی میز وسط مبلمان این قسمت از خانه همان کاسه کاغذی را قرار دهیم.
 دکوراسیونی ارزان قیمت و زیبا با وسایل قدیمی درست کنید - تصویر 5

دیوار میز ناهارخوری 
دیوار نزدیک به میز ناهار خوری را در نظر گرفته و روی آن قاب هایی زیبا نصب می کنیم. برای درست کردن این قاب ها بهتر است از بوم و پارچه استفاده کنید ، به این ترتیب که روی بوم پارچه های ساده ای را چسبانده و بعد طرح هایی مشکی رنگ روی آن استنسیل می کنیم و یکی یکی آنها را به دیوار نصب می کنیم. یک رومیزی بسیار زیبا که روش درست کردن آن را در تصویر بعدی گفته ایم را هم روی این میز قرار می دهیم.
دکوراسیونی ارزان قیمت و زیبا با وسایل قدیمی درست کنید - تصویر 6
 
رومیزی پارچه ای 
این رومیزی بسیار باریک و ظریف می باشد و برای قرار دادن زیر گلدان بسیار مناسب است و می توان آن را روی میز انداخت . 
1 - در ابتدا پارچه های رنگی را به صورت نوارهای باریکی درآورده و آنها را به صورت مارپیچ به هم وصل کرده و در نهایت تعداد زیادی گل های پارچه ای درست می کنیم.

2 - در این مرحله تمامی این گل های پارچه ای درست شده را به هم کوک زده و وصل می کنیم و در نهایت یک تکه قالیچه ای شکل درست می کنیم.
دکوراسیونی ارزان قیمت و زیبا با وسایل قدیمی درست کنید - تصویر 7 

دیوار بالای کمد موجود در راهرو
می توان به دیوار یک سری طبقات چوبی کوبیده و برای این کار بهتر است تمامی آنها را با اسپری مشکی و مات رنگ زده تا نمای زیباتری پیدا کند. سپس روی تمامی آنها یک سری وسایل زیبا قرار می دهیم. مثلا روی یک طبقه فنجان های زیبا و روی دیگری یک جام زیبای بنفش رنگ قرار می دهیم و به این ترتیب یک گوشه از این دیوار را به این زیبایی تزئین می کنیم. یک دسته گل کاغذی روی میز زیر این دیوار قرار میدهیم که در تصویر بعدی روش درست کردن این گلدان زیبای کاغذی را به شما یاد داده ایم.
دکوراسیونی ارزان قیمت و زیبا با وسایل قدیمی درست کنید - تصویر 8
 
دسته گلی از گل های کاغذی
دسته گلی زیبا از گل های رنگی که اصلا احتیاجی به آب دادن ندارد !
مواد لازم :
کاغذ
پانچ یا سوراخ کن
لوله های پلی اکریلونیتریل برای ساقه
دکمه.

1 - برای درست کردن گلبرگ ها در ابتدا کاغذهای رنگی تهیه کرده و آن ها را به صورت نوارهای باریکی برش می زنیم .

2 - دو سر این نوارهای باریک و کوتاه را با پانچ سوراخ کرده و سپس تمامی آنها را به صورت لوله در آورده ،طوری که تمامی سوراخ ها به یک نقطه برسند.

3 - حال در این مرحله باید یک دکمه روی این سوراخ بدوزیم و با این کار تمامی گلبرگ ها را به هم متصل کنیم.وسط گلبرگ ها با این دکمه زیبا می شود.
به این ترتیب تعداد زیادی از این گل های کاغذی را درست کرده و تمامی آنها را به لوله هایی که داریم می چسبانیم و آنها را در گلدان قرار می دهیم.
دکوراسیونی ارزان قیمت و زیبا با وسایل قدیمی درست کنید - تصویر 9 
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه