شکم مادران در انتظار لگد کودکان

شکم مادران در انتظار لگد کودکان

نی نی بان: اگر این اولین بارداری شما است، پس همه چیز برایتان تازگی دارد و طبیعی است درباره موضوعات مختلف فکر کنید. بیایید نگاهی به حرکات جنین در ماههای مختلف بارداری بیاندازیم تا شما نیز از آنچه باید انتظار داشته باشید، آگاه شوید.

 

شکم مادران در انتظار لگد کودکان - تصویر 1

 

حرکات جنین در 3 ماه اول بارداری

 

به دلیل این که هنوز اوایل بارداری شما است، حرکات جنین را در شکمتان احساس نمی‌کنید. جنین کوچک شما اندازه یک دانه برنج است و تا 3 ماه دوم بارداری هیچ حرکتی از او را احساس نخواهید کرد.

 

حرکات جنین در 3 ماه دوم بارداری

 

در این دوره مادر حرکات جنین را به تدریج احساس می‌کند. البته از آنجا که بارداری هر زن و رشد هر کودکی متفاوت است، نمی‌توان زمان دقیق حرکات او را تشخیص داد. اما از آنجا که کودک شما به سرعت رشد می‌کند، در این ماه لگدهایی را احساس و از این تجربه‌، احساس خشنودی خواهید کرد.

 

حرکات جنین در 3 ماه سوم بارداری

 

در 3 ماه سوم بارداری، فضای کودک شما کمی تنگ خواهد شد. هر حرکتی که کودکتان می‌کند، شما احساس خواهید کرد. بنابراین انتظار لگد‌ها و تکان‌های او را داشته باشید. البته لازم است بدانید که هر کودکی رشد و حالات مخصوص به خود را دارد، بنابراین هیچ دو کودکی شبیه به هم نخواهند بود. بعضی از کودکان بیشتر تکان می‌خورند در حالی که بعضی دیگر آرام‌ترند.

 

در آخر به خاطر بسپارید که در طول بارداری اگر حرکات یا عدم حرکت کودک داخل شکمتان باعث نگرانی شما شد، فورا با پزشک تماس بگیرید.

بارداری
جنین
لگد
حرکات
شکم
تکان
رشد
مادر
ماه
رحم
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه